Електричний мінівен Volkswagen I.D. Buzz, серійна версія якого очікується у 2022 році, замінить в лінійці VW модель Touran і «знову винайде» сегмент мінівенів (MPV) – таку думку британському Autocar висловив член ради директорів Volkswagen з науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт Франк Велш.

Volkswagen I.D. Buzz

Актуальне (друге) покоління VW Touran випускається з 2015 року, воно базується на платформі Golf VII (2012-2019). І хоча сегмент традиційних мінівенів втрачає популярність, поступаючись позиції більш практичним кроссоверам, VW не планує знімати Touran з виробництва достроково.

VW Touran

За словами Велша, деякі споживачі вважають, що Touran – занадто нудний автомобіль. Але він ефективний, пропонує багато за свою вартість і відмінно підходить для сімей. Разом з тим топ-менеджер визнає, що сегменту MPV потрібна «свіжа кров»: «MPV не мертвы, вони просто злегка впали». Мінівенам потрібно поліпшити дизайн. Ось чому I.D. Buzz буде мати набагато більш емоційний вид».

Про майбутній серійний I.D. Buzz Франк говорить так: «У Buzz багато вільного простору. Він відмінно виглядає. Серійна версія навіть краща за концепт і містить в собі плюси Турана».

Попит на Touran дійсно падає. Статистика свідчить, що в Європі минулого року було продано 75 427 автомобілів цієї моделі, тоді як в минулі роки, наприклад у 2004-му, дилери марки продали 191 414 од.

Нещодавно стало відомо про плани VW протягом декількох місяців зняти з виробництва більший мінівен Sharan. Його брат-близнюк SEAT Alhambra вже покинув конвеєр.

Volkswagen I.D. Buzz

Нагадаємо, шоу-кар I.D. Buzz Volkswagen показав ще на міжнародному автосалоні в Детройті 2017 року. У його дизайні на сучасний мотив обігрується вигляд знаменитих класичних мікроавтобусів VW T1 і T2.