В’єтнамська національна автокомпанія VinFast представила одразу три електричних кросовери, які найближчим часом стануть на конвеєр. Це власна розробка компанії, яка з’явилася лише кілька років тому і почала свою діяльність з купівлі колишнього в’єтнамського заводу GM та виробництва паливних машин на основі ліцензії BMW.

Молодшою з новинок став кросовер VF31. Це відносно компактна модель завдовжки 4,3 м, на неї встановлюється один електромотор потужністю 116 к.с., тип приводу не уточнюється.

Батарея VF31 видає 42 кВтгод електроенергії, яких вистачає на подолання 300 км. Виробник не уточнює, за якою методикою підраховується запас ходу, проте можна припустити, що йдеться про найбільш оптимістичну з усіх – застарілу NEDC.

Наступний кросовер називається VF32. Він трохи більший: в довжину досягає вже 4,75 м. І мотор тут може бути або один на 204 к.с., або два на 408 к.с. в сумі. У другому випадку машина отримує повний привід. Батарей буде кілька, топова на 90 кВтгод дозволяє проїхати 504 км на одному заряді.

Нарешті, топовий VF33, його довжина становить неабиякі 5,12 м. В цій моделі передбачено виключно два електромотори загальною потужністю у 408 к.с., а ємність топової батареї досягає 106 кВтгод. З нею позашляховик може проїхати на одному заряді до 550 км.

Два старших кросовери об’єднують дві речі. По-перше, обидві машини планується поставляти на експорт, зокрема, до США, Канади та Європи. По-друге, для них передбачені і бензинові версії з дволітровими турбованим мотором.

Всі електромобілі VinFast будуть обладнані частковими автопілотами.

Постачання VF31 клієнтам почнуться вже в листопаді 2021 року, водночас VF32 та VF33 вийдуть на дороги В’єтнаму в лютому 2022 року, а до Америки та Європи доберуться в липні 2022 року.