Молода китайська компанія Xpeng Motors, яка фінансується гігантом Xiaomi, почала прийом замовлень на електричний седан Xiaopeng P7 (або Xpeng P7). Новинка виділяється неординарним зовнішнім виглядом і запасом ходу у 700 км.

Xpeng P7 – це досить великий автомобіль. Довжина кузова становить 4900 мм, колісна база – 3000 мм. Це означає, що новинка виявилася істотно більшою за Tesla Model 3, а по відстані між осями вона випередила і старшу Tesla Model S.

Електромобіль отримав розбиту на два «поверхи» передню оптику: зверху знаходяться денні ходові вогні, знизу – основний блок фар. Решітки радіатора тут немає, як, втім, і його самого. Але що більш важливо, седан має відмінну обтічність: коефіцієнт аеродинамічного опору становить лише 0,236. Приблизно стільки ж (0,23) у Tesla Model 3.

У салоні передбачена цифрова приладова панель. По центру встановлено великий сенсорний дисплей. Підтримуються голосові команди та установка додатків. Мультимедіасистема працює на мобільному процесорі Qualcomm Snapdragon 820. Це флагманський чіп, проте вже далеко не найсвіжіший: він вийшов наприкінці 2015 року. На ньому, зокрема, працювали Google Pixel 2016, Xiaomi Mi 5, Sony Xperia XZ  та інші смартфони.

Процесор NVIDIA Xavier відповідає за системи допомоги водієві. Електромобіль отримає автопілот третього рівня XPILOT 3.0. Він покладається на 14 камер, 12 ультразвукових сенсорів та 5 радарів.

Поки компанія не публікує все фінальні характеристики. Раніше повідомлялося, що на Xpeng P7 буде встановлюватися батарея ємністю 80,9 кВтгод. Базова версія отримає запас ходу 568 км, а модифікація Super-Long Range – 706 км.  Щоправда, ці цифри заявлені за застарілим циклом NEDC, який завищує очікуваний запас ходу приблизно на третину. Тобто у випадку з Xpeng P7 заявлені 706 км скорочуються до реалістичних 473 км. Втім, і цей результат досить непоганий.

Електричний седан буде пропонуватися з одним електромотором (ззаду) або з двома (на обох осях). Найпотужніша версія зможе розганятися з 0 до 100 км/год за 4,3 сек.

Xpeng P7 продається в Китаї за ціною від 32,5 до 48 тисяч доларів. Постачання почнуться в червні.