До кінця року уряд Японії оголосить про рішення заборонити продаж нових бензинових і дизельних автомобілів, а також гібридів, з 2035 року. Як пише агентство Reuters, про це було повідомлено в ефірі громадського японського телебачення NHK, що належить уряду країни. Офіційне підтвердження цієї інформації може з`явитися вже наступного тижня.

Ще в жовтні прем’єр-міністр країни Йосіхіде Суґа оголосив про план вивести країну на рівень вуглецевої нейтральності до 2050 року. Це означає, що в Японії буде повністю заборонено використання викопного вуглеводневого палива, зокрема, бензину. Таким чином, з моменту заборони продажу і до 2050 року користуватися вживаними бензиновими машинами буде дозволено, а ось нових машин це не стосується.

Теоретично під заборону можуть не потрапити двигуни внутрішнього згоряння, що використовують синтетичне паливо, яке отримується за рахунок екологічно-чистої енергії. Також очевидно, що заборона не торкнеться водневих автомобілів, в яких паливо використовується для вироблення електроенергії і живлення електромотора.

Якщо повідомлення підтвердиться, Японія стане другою країною з клубу «Великої сімки», хто офіційно відмовиться від бензинових машин на користь електромобілів. Минулого місяця влада Великої Британії офіційно оголосила про заборону продажу бензинових і дизельних автомобілів з 2030 року, а плагін-гібридів – з 2035 року. Як і Японія, Британія збирається до 2050 року стати країною з вуглецевою нейтральністю.