Компанія Ford представила масштабний план електрифікації свого модельного ряду в Європі. Так, вже до середини 2026 року кожна легкова модель «голубого овалу» матиме варіант з електричним або плагін-гібридним приводом. А до 2030 року продаж легкових бензинових тадизельних машин, зокрема, гібридів, припиняться повністю.

У сегменті комерційних автомобілів вже до 2024 року кожну модель можна буде купити або з суто електричною начинкою, або з plug-in силовою установкою. Однак тут у компанії поки не вирішили, коли повністю відмовляться від ДВЗ: за розрахунками Ford до 2030 року ще третина фургонів буде продаватися з двигунами внутрішнього згоряння.

В рамках реалізації програми Ford завод e німецькому Кельні повністю переоснаcтать під випуск електромобілів, на що буде витрачено 1 млрд доларів. Вже у 2023 році там почнеться випуск першого європейського електрокара.З чуток, це буде хетчбек на базі Volkswagen ID.3.

Нагадаємо, у найближчі кілька років Ford витратить на перехід до виробництва електромобілів 22 млрд доларів по всьому світу. 2030 рік в Європі обраний, найімовірніше, через те, що саме у цей період набуде чинності заборона на продаж бензинових і дизельних машин у Великій Британії, яка традиційно є найважливішим європейським ринком для Ford.