У минулу п’ятницю Ілон Маск представив Tesla Model 3. Учора ми приводили детальні характеристики новинки, проте охопили не усі аспекти.   Зокрема, не було сказано про такий важливий момент, як час зарядки.

Нагадаємо, що Tesla Model 3 дебютувала в двох задньопривідних версіях – Standart з цінником в 35 тис. доларів і Long Range, вартість якої починається з 44 тыс доларів. Їх запас ходу складає 354 і 498 км. Варіант Standart заряджається на станціях Supercharger за 30 хвилин до 210 км, а Long Range набирає за таку ж кількість часу 277 км. Від домашньої мережі зі збільшеним струмом до 40А за одну годину часу вони «заправляються» на 48 (240 В, 32 А) і 60 км (240 В, 40 А) відповідно.

Tesla-Model3-12-750x422

Також варто відмітити, що кожна з версій споряджена усім устаткуванням, необхідним для повної автономії, включаючи вісім камер, передній радар і 12 ультразвукових датчиків, які також дозволяють уникнути зіткнення і виступають автоматичною системою екстреного гальмування. Штатно функціонал «автопілота» обмежений такими базовими функціями, як рух в одній смузі. А ось активувати усі функції автономного водіння можна тільки платно – за 5 тис. доларів. Система включає автоматичне утримання в межах смуги, автоматичну зміну смуги руху, перехід з однієї дороги на іншу, виїзд на автостраду і самостійну парковку. В майбутньому через оновлення програмного забезпечення будуть додані додаткові можливості технології, а повноцінний автопілот можна буде «розблоковувати»  з часом за 3 тис. доларів.