Компанія Volkswagen розробляє новий повністю електричний універсал преміум-класу. Глава марки Ральф Брандштеттер розповів подробиці щодо новинки, яка вийде на ринок у 2023 році.

Про розроблення автомобіля стало відомо ще в листопаді 2019 року: тоді на автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем’єра концептуального універсала Volkswagen ID. Space Vizzion. Шоу-кар укомплектували повністю електричною силовою установкою і об’ємним акумулятором, що забезпечує до 590 км ходу за циклом WLTP. Універсал побудують на базі концепту, проте його запас ходу на одній зарядці буде ще більшим і, зі слів глави VW, він становитиме 700 км в реальних умовах, пише The Driven. Брандштеттер також поділився фотографіями з «близьким до серії» прототипом новинки, зовнішність якого майже не відрізняється від концепту. Він отримав двоколірний кузов, ромбоподібний орнамент псевдорешітки радіатора та завужені фари, з’єднані світлодіодним смугою.

Глава марки повідомив, що універсал який, найімовірніше, отримає приставку ID до імені (поки що у нього є лише заводське ім’я Aero B), складатимуть на заводі в Емдені. В його основу ляже модульна платформа MEB, але в модернізованому вигляді. Саме підприємство до 2023 року планують переобладнати під виробництво виключно «зелених» автомобілів.

Універсалу також обіцяють високоякісне оздоблення інтер’єру, просторий салон та «величезний» багажник.

Одночасно з далекобійним універсалом німецька марка представить електроседан, який може розділити з ним технічну «начинку». Раніше стало відомо, що Volkswagen значно збільшив інвестиції в електричну лінійку.