Автомобілі з електрифікованими силовими установками продовжують набирати популярність серед автомобілістів та виробників. Причому попит на «зелені» машини зростає не тільки в Європі, де вводяться жорсткі еконорми, але й в Україні. Британське видання What Car? склало рейтинг електрокарів і гібридних автомобілів, з якими у власників виникало найменше проблем.

В рейтингу врахували відгуки більш ніж 18 тисяч автомобілістів, які поділилися думкою про 218 моделей 31 марки. Власники розповіли про несправності, з якими зіткнулися протягом року, а також розкрили вартість ремонту.

10 місце: Mitsubishi Outlander PHEV (з 2014 року)

Останнім в списку лідерів виявився гібридний позашляховик Mitsubishi Outlander, надійність якого оцінили на 97,8%. Хоча 14% власників поскаржилися на несправності, всі вони виявилися незначними: проблеми виникали з кузовом, оздобленням салону і електрикою, не пов’язаною з роботою мотора. В середньому ремонт займав не більше дня і більшості випадків усувалися за гарантією. Однак деяким власникам довелося витрати на ремонт до 750 фунтів стерлінгів.

9 місце: BMW i3 (з 2013 року)

Електрокар BMW i3 зібрав скарги від 13% господарів і отримав рейтинг 97,9%. В основному проблеми стосувалися мультимедійної системи або навігатора, а також оздоблення інтер’єру. Всі машини як і раніше залишалися на ходу, третина була відремонтована менш ніж за день, проте деякі провели в сервісі більше тижня. Несправності виправили безкоштовно.

8 місце: Honda CR-V Hybrid (з 2018 року)

Бензоелектричний CR-V отримав аналогічну оцінку – 97,9%. Незважаючи на те, що про дефекти Хонди розповіли тільки 8% власників, в одному з випадків проблема стосувалася електромотору. Ремонт за гарантію зайняв менше одного дня.

7 місце: Toyota Corolla (з 2018 року)

Ще один японський гібрид виявився серед надійних з рейтингом 98,4%. Всього 5% власників розповіли про несправності, а єдиним слабким місцем виявилася 12-вольта батарея. Всі Королли полагодили безкоштовно, проте в сервісі вони провели в середньому по два тижні.

6 місце: Hyundai Kona Electric (з 2018 року)

Наступна сходинка рейтингу дісталася південнокорейському електрокару, який оновився на минулому тижні. Рейтинг надійності кросовера склав 98,5%, а про проблеми повідомили 7% водіїв. У всіх випадках йшлося про допоміжні батареї. Дефект усували безкоштовно приблизно за тиждень.

5 місце: Lexus RX (з 2016 року)

П’ятим у списку став Lexus RX з бензоелектричною силовою установкою. Надійність Лексуса оцінили на 99,1% на основі скарг від 4%  користувачів. Всі несправності стосувалися електроніки, яку вдавалося полагодити за день за гарантією.

4 місце: Toyota RAV4 (з 2019 року)

Гібридному RAV4, який набрав 99,2%, дісталося четверте місце. У кросовера п’ятого покоління також виявився проблемний акумулятор, який виходив з ладу у 7% випадків. Однак ремонт зайняв не більше одного дня і був проведений безкоштовно.

3 місце: Lexus NX (з 2014 року)

Останнім у трійці лідерів став ще один Lexus – NX з рейтингом надійності 99,3%. Лише шість відсотків власників поскаржилися на проблеми, причому найчастіше вони стосувалися мультимедійної системи, навігатора або кузова. Всі несправності були усунені за день або менше за гарантією.

2 місце: Tesla Model 3 (з 2019 роки)

Другу сходинку посіла американська Tesla Model 3 з результатом 99,4%. Електрокар, що недавно пережив рестаійлінг, виявився однією з найбільш надійних моделей, на незначні поломки якої поскаржилися 5%  користувачів. Ремонт Model 3 займав не більше одного дня без будь-яких витрат для власників.

1 місце: Toyota Yaris Hybrid (2011-2020 роки)

Лідером рейтингу став гібридний Toyota Yaris з рейтингом надійності 99,5%. Про проблеми з компактним автомобілем розповіли 5% автомобілістів. Які саме несправності помітили власники, не повідомляється, проте все машини залишалися на ходу і були безкоштовно відремонтовані менш ніж за день.

На основі тих самих відгуків від власників видання перерахувало також найбільш ненадійні електрифіковані автомобілі. Незважаючи на перші місця в основному рейтингу, анти-лідерами також виявилися Toyota і Tesla. Третє місце з рейтингом 94,6% дісталося гібридному Toyota Prius, який ламався у 14% випадків.

На другій сходинці опинився електричний MG ZS EV з результатом 89,4%, а перше місце дісталося Tesla Model S (85,7%): виявилося, що з проблемами з зіткнулися 60% власників Тесли. Ремонт займав більше тижня і в 7%  випадків обійшовся в суму від 50 до 100 фунтів стерлінгів.