Китайська компанія SF Motors, головним технічним фахівцем якої є співзасновник Tesla Мартін Еберхард, представила свої перші машини. Це електричні кросовери SF5 і SF7.

Чисто зовні обидва автомобілі нагадують швидше не класичні позашляховики, а так звані крос-купе на кшталт BMW X6. Особливо такий силует характерний для більшої моделі – SF7.

SF Motors – китайська компанія, в якій Еберхард спочатку виконував роль технічного консультанта. Пізніше він продав китайцям власний стартап InEVit, що займався розробкою батарей і електродвигунів. Таким чином, саме Еберхард розробляв електропривод для нових машин.

Відомості про технічні характеристики доки украй обмежені. Про обидві машини творці говорять, що сумарна потужність електромоторів може досягати 1000 к.с., що забезпечить розгін до 96 км/год менш ніж за 3 с. Запас ходу на одному заряді при цьому складе 500 км.

Головна перевага SF Motors над іншими стартапами полягає в тому, що у цієї компанії вже є цілих два заводи. Перший розташований в Китаї, у місті Чунцін. Другий – в Америці, штаті Індіана. Це куплена у 2017 році колишня фабрика оборонної компанії AM General, де раніше робили оригінальні позашляховики Hummer H1.

Замовлення на SF5 почнуть приймати вже наприкінці 2018 року, а у 2019 році стартують постачання машин клієнтам. Про SF7 точні терміни не називаються.

Мартін Еберхард заснував Tesla Motors у 2003 році. У 2004 році до проекту як головний інвестор приєднався Ілон Маск. Саме через розбіжності з Маском Еберхард був вимушений покинути власну фірму у 2007 році.