Єгипетська державна компанія El Nasr Automotive Manufacturing Company та китайський автоконцерн Dongfeng Motor уклали угоду щодо випуску електромобілів в Єгипті. Як пише Al Monitor, потужність нового виробництва складе 25 тисяч машин на рік.

Завод Nasr був відкритий за наказом тодішнього президента Гамаля Абдель Насера у 1960 році. Він став першим автопідприємством в арабському світі. Цікаво, що компанія починала з виробництва автомобіля «Рамзес», який, як і радянський «Запорожець» ЗАЗ 968, був скопійований з німецької моделі NSU Prinz.

Потім Nasr випускав різні ліцензійні варіанти автомобілів Fiat, а також польських FSO і югославських Zastava, поки у 2009 році підприємство не було повністю зупинене. Таким чином, угода з Dongfeng стане воскресінням для старого заводу.

Які саме електромобілі випускатимуть в Єгипті не уточнюється. Досі Dongfeng випускав безліч електромобілів в партнерстві з Nissan та Renault (серед них – кросовер Renault City K-ZE, що на фото зверху), а також брав участь у створенні електричної архітектури e-CMP спільно з Peugeot, проте про власні розробки компанії в цьому сегменті майже нічого не було чутно. Тому не виключено, що китайці запропонують для єгиптян копії електромобілів своїх японських і французьких партнерів.