Запорізький автомобільний завод збираються випустити легковий електромобіль для «Нової Пошти» . Також в проекті підприємства – електричний автобус.

«Нова Пошта» в експериментальному режимі експлуатувала електромобіль ZAZ VIDA Cargo EV  і керівництво компанії задовольнили результати тестів. Тепер в компанії виявили бажання придбати сотню електричних пікапів ЗАЗ.

Проте в продаж електромобіль Ланос доки не поступить через високу собівартість. На ЗАЗі підрахували, що виати його вигідно, якщо вартість 1 кВтгод місткості батареї складе 200 доларів, а зараз вона на рівні 300 у.о. Представники АвтоЗАЗ вважають, що врятувати ситуацію допомогла б державна підтримка галузі. Зараз заводу непросто: через складну ситуацію в країні продажу авто різко впали і зменшилися масштаби експорту. Керівництво в цій ситуації намагається мінімізувати витрати на виробництво.

Як приклад держпідтримки на ЗАЗі приводять Словаччину, де автомобільна галузь процвітає. Там автовиробникам компенсують 70% вкладень в заводи і доплачуть за робочі місця. В Україні ж навіть устаткування для автопідприємств не звільнене в ПДВ.

zaz_nowe4

Що стосується електричного автобуса ЗАЗ, його побудують на базі ЗАЗ А10. Останній є двухдверным міським автобусом місткістю 60 чоловік (20 сидячих місць). Габарити машини складають 8,2 х 2,4 х 2,8 м. Цілком можливо, електробус матиме такі ж характеристики.

Ніяких конкретныхних технічних даних про електричний автобус ЗАЗ доки немає. За попередніми даними, новинку покажуть в 2018 році.