Компанія Tesla відзвітувала про основні показники за другий квартал 2017 року. Так, виробництво автомобілів перевищило 25 тис. машин, що на 40% більше, ніж роком раніше. Виручка досягла 2,8 млрд доларів – аналітики очікували 2,5 млрд. Збитки, проте, також виросли до рекордних 336 млн доларів.

Незважаючи на збитковість, інвестори прихильно відреагували на звіт – акції Tesla за останні дні виросли на декілька відсотків. Ентузіазм інвесторів пов’язаний, в основному, з успішним запуском Model 3, на яку вже зібрано майже 500 тис. передзамовлень. Більше того, щодня поступає ще 1,8 тис. замовлень на «трійку».

Відповідно, збитки Tesla пояснюються інвестиціями в запуск виробництва Tesla Model 3. Покривати витрати доки вдається успішним залученням нових інвестицій: за словами Маска, з початку року компанія зібрала 3 млрд доларів, з яких один вже витрачений і ще два будуть вкладені в розвиток виробництва найближчим часом. Це дозволить до кінця 2017 року зробити виробництво Model 3 рентабельним. Крім того CEO Tesla Inc. повідомив, що компанія 100% досягне рівня виробництва у 10 тисяч автомобілів щотижня до кінця 2018 року. Ця заява є досить сміливою і не схожа більш обережні повідомлення, які зазвичай звучать від Ілона Маска.

Всього з початку 2017 року було випущено 47 тис. автомобілів Tesla. Це на 50% більше, ніж роком раніше, проте мета компанії на цей рік – 170 тис. машин. Щоб зрозуміти, як таке можливе, треба врахувати, що виробництво Model 3 тільки-тільки запустилося і звітні 47 тисяч – це винятково дорогі Model S і Model X. До кінця року виробництво Model 3 повинне досягти 5 тиc. в тиждень, а вже наступного року вийти на показник в 10 тис. в тиждень. Це дозволить Теслі продавати більше 500 тис. автомобілів Tesla на рік.